| anonim_4396 a întrebat:

Vine Dragobete/Valentine's Day, niste idei de cadouri(fara confectionarea manual, ca n-am rabdare si ma enervez si rup. Si voi in ce zi oferiti cadourile de Dragobete sau pe 14 (Valentine's Day)?

7 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Se apropie tâmpenia asta iar...

| Ionut621 a răspuns (pentru T0T):

N-ai bani?laughing stai ca vine si 1 martie si ziua femeii, numai noi nu avem o zi speciala a barbatilor.

| T0T a răspuns (pentru Ionut621):

Eu aleg pe ce să îmi dau banii. Majoritatea o fac doar că se simt obligați sau că "așa se face", fapt ce nu e îndeajuns ca să faci anumite lucruri. Cât despre ziua bărbaților există dar fetelor le place doar să fie răsfățate în general, nu să răsfețe. Așa le-am învățat tot noi, deci avem o parte din vină.

| tacitacitaci a răspuns (pentru Ionut621):

De avut avem, dar nu le pasa.

| KenNine a răspuns:

Nu conteaza ziua.Cadourile poti face oricand, cu cat o suprinzi cu un cadou ca atat de mare e bucuria fata decat cand stie ca trebuie sa primeasca.Nu am sarbatorit niciodata dragobete/valentine's day.Nu oferi cuiva ceva cu dragoste intr-o anumita zi, dai cand vrei tu chiar si in fiecare zi. Fetelor le place cand baiatul e original, deci te sfatuiesc tu iei hotararea ce cadou ii faci.Dar o sugestie pot sa-ti dau, sa ii cumperi ceva simbolic care sa pastreze pentru cat mai mult sau pentr totdeauna.

| Ionut621 a răspuns (pentru KenNine):

Eu anul trecut mi-a dat ea de Valentine's Day si eu ei de Dragobetelaughing, dar anul asta am vorbit sa le dam amandurora in aceeasi zi. Si daca ea imi da de 5 ori pe an cadou. Eu trebuie normal sa dau de 6-7(bani degeabalaughing) si nu stiu ceva original, ea se gandeste mereu la ceva wow, eu. laughing Anul trecut i-am dat un parfum, o cutie de bomboane si 4 flori(1 de Valentine, nu puteam sa merg cu mana in "fund". Si una de Dragobete, in total 4 ca la mort laughing) prea simplu. Nu pot spune ce mi-a dat ea, personal happy

| MDumitru63 a răspuns:

Cred ca un parfum este un cadou cu care nu dai gres si in acelasi timp folositor. Intr-adevar un parfum original este ceva mai scump, dar parerea mea e ca merita. In plus perioada asta sunt si multe reduceri, te poti orienta la un parfum ieftin de ex aici http://www.cel.ro/parfumuri-de-dama/