| AlexSSES a întrebat:

Salut! Vineri în jurul orei 12 tata a mers la magazinul altex și a comandat un calculator pe care l-a plătit deja acolo. Mi s-a zis ca ajunge în 1-2 zile. Sâmbăta și Duminica probabil curierii nu lucrează și voiam sa știu dacă ați mai comandat de la cei de la altex, când va ajunge? Se țin de cuvânt când zic acel termen de livrare? Sunt foarte nerăbdător și vreau sa știu neapărat. Vă rog!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În maxim 3 zile. Uneori pot fi întârzieri de o zi.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu vine azi(luni), marti vine sigur.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca spui ca taica-tu a dat comanda, inseamna ca nu a cumparat unul gata facut din magain, deci dureaza cateva zile lucratoare pana se aduna toate piesele si se monteaza in el, conform comenzii si dupa aceea se cheama curieul sa-l livreze.
Intr-un caz fericit va ajunge vineri, daca nu, saptamana viitoare.

| Bazzed a răspuns:

De obicei livrează în 1-2 zile lucrătoare, mie asa mi-a venit cam tot ce am comandat de la ei

| AlexSSES explică (pentru Bazzed):

Deci luni sau marți ar trebui să ajungă, nu? Mulțumesc mult de tott