| TheDarkDragon a întrebat:

Salut, voiam sa va intreb ce se intampla daca dai comanda de un anumit produs de pe internet si cand ajunge curierul nu esti acasa? Eu nu am mai patit asa pana acum, dar am dat comanda de o carte si cum am inceput facultatea, s-ar putea sa nu fiu acasa cand ajunge curierul.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Curierul suna inainte mereu. discuti problema cu el la telefon

| anonimg a răspuns:

Suni firma de curierat ca să stabiliți o altă adresă sau o altă zi, sau pe amândouă. Dar trebuie să-i suni să le spui dinainte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îi spuneți curierului unde vă aflați și vine și la facultate sau in alta zi acasă/ cămin ori anunțați telefonic că mergeți personal la sediul firmei de curierat.

| Lucian4 a răspuns:

Curierului are nr tau de telefon, primesti mesaj inainte de a venila usa. Daca nu esti acasa, vorbti la telefon si stabiliti o intalnire in acea zi.

| Atim a răspuns:

Se discuta cu curierul si poate fie sa vina unde esti tu, fie sa vina in alta zi, fie sa lase coletul la o ruda daca soliciți tu, fie sa il lase la sediu si sa vii sa il ridici de acolo