| puscasul a întrebat:

Salut
Vreau sa comand de pe emag.ro ceva cu garantie dar mi-e frica daca imi pune lt cv si daca nu-mi da garantia.
Cei ce ati mai comandat v-a dat garantia?
Si produsul in regula?
Si trebuie semnata?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Am cumparat 3 tel, 2 laptopuri si niste electocasnice de la ei aproximativ 10000 ron si nu am avut nicio problema. Am folosit chiar si garantia la o masina de paine care se stricase. Totul a functionat ok.

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Emag sint mafioti rau cu preturile la unele produse, insa au si oferte imbatabile, mai ales pe la resigilate. Cu livrarile poate fi o mica problema (i-am intrebat insistent daca livrarea se face LA USA, mi-au zis ca da, pentru ca ziua urmatoare sa ma trezesc cu soferul de la firma de curierat singur in masina, asa ca a trebuit sa cobor sa ajut bietul om sa urce aragazul pina la etajul 4), iar la capitolul garantii si alte cele, no problem.

| Wehrmacht a răspuns:

Eu am cumparat doua placi video si un cooler pana acum si nu am avut surprize. Uita-te la comentarii.Banii si partea cu semnaturile este atunci cand primeste obiectul pe care il cumperi.Ai grija sa nu fie resigilat produsul(daca este te avertizeaza).

| onlym3 a răspuns:

Da,stai calm! la eMAG ai si regula aia:daca nu iti convine ceva, poti sa returnezi(in termen de 30 zile).
Eu mai demult am comandat ceva si m-am plictisit de el si l-am returnatlaughing si fara nici o problema mi-au acceptat produsul si mi-am primit si banii inapoi.
Deci la fiecare produs primesti garantie si tot ce vrei si referitor la partea cu semnatura, semnezi doar atunci cand te duci tu personal sa ridici un produs dar daca primesti prin curier rapid semnezi doar acea hartie ca ai primit coletul de la curierat insa pe cutia produsului sunt lipite toate actele(garantia, factura etc), cumpara cu incredere pentru ca eMAG si sigmanet sunt cele mai serioase firme!

| Horia_8139 a răspuns:

EMAG e cel mai bun site. nu am intalnit pana acum vanzatori online mai buni, si te asigur ca am cumparat de pe multe siteuri.