| FasoleVerde a întrebat:

Salut, vreau sa cumpar diverse chestii de pe aliexpres dar am inteles ca vine o sa trebuiasca sa scot coletele de la posta vamala, am o intrebare unde este aia? am cautat pe internet in judetul hunedoara nu am gasit posta navala, alte raspunsuri am gasit ca e tot posta romana, pana la urma care e adevarul?

Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

In fiecare judet, in resedinta de judet, exista un oficiu postal impreuna cu un birou vamal. Acolo ajung toate coletele sosite din afara UE. In Bucuresti exista unul in fiecare sector. Nu stiu cat de actuala este dar am gasit o lista pe net, care o poti descarca. Dar in mod normal primesti aviz in cutia postala si iti spune unde si cand trebuie sa te duci sa-ti ridici coletul. http://documents. tips/documents/lista-oficiilor-postale-cu-asistenta-vamala.html

| FasoleVerde explică (pentru andreia67):

Si de la oficiul postal naval nu pot vorbi cu ei sa imi trimita coletul mai departe cu posta romana bineinteles cu plata?

2 răspunsuri:
| AlexCristi97 a răspuns:

Birou vamal posta Deva

AL. PĂCII, Nr. 4, DEVA, Jud. HUNEDOARA 0254-214 555