| saidkique a întrebat:

Salut, vreau sa cumpar o pereche de casti de pe eMAG. Castile costa 170 de lei la reducere de la 230, dar am gasit resigilat la 120. Ce parere aveti despre achizitia resigilatelor de la eMAG? Ma gandesc ca nu e un monitor/telefon/altceva de se zgarie usor.

Răspuns Apreciat de Editori
| Adry05 a răspuns:

Ia-le resigilitate. Oricum primesti garantie daca se strica intr-un timp scurt, sau daca sunt defecte cand le primesti, pur si simplu le trimiti inapoi.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Stai linistit! Eu asa le iau mai ieftine si n-am dat gres.

| WxRo a răspuns:

Daca in 30 de zile nu esti multumit de produsul cumparat il poti duce inapoi si iti primesti banii.

| saidkique explică:

Salut, cumparasem modelul CX 2.00 cu 120 de lei(resigilat). Le-am returnat dupa 3 zile. Se aud foarte foarte prost. Castile originale ale telefonului(casti Samsung), se aud mult mai bine. Poate ca era doar produsul meu, asta nu stiu. Ce stiu e ca am detinut in trecut casti de la Sennheiser si se auzeau perfect: se auzeau tare chiar si la un telefon, bass imens si claritate foarte mare(Sennheiser cx 200 street ii). Dar modelul asta, daca asa sunt toate... e praf. L-am conectat la un PC cu placa de sunet dedicata si abia atunci se auzeau cat de cat decent, insa la sunete joase aveau acel 'pop'. Le-am returnat si imi voi lua Samsung, ieftin si bun(am gasit modelul pe care l-am primit cu telefonul de la 15 la 30 de lei online si in AFI), pana gasesc un model pe care sa il testez inainte.

| ĂlaRău a răspuns:

Eu nu as cumpara niciodata produse resigilate.

| UnNimeniFaraNimic a răspuns:

Pai, fiecare produs resigilat de la eMag a trecut prin sevice-ul lor deci, au fost verificate. Astfel ai garantia ca sunt testate si functioneaza chiar daca au doua-trei zgarieturi. Ei nu pun la resigilate produse defecte deci nu vad de ce nu ai cumpara resigilate... funda?