| demomec a întrebat:

Vreau sa cumpar urmatoru' produs de pe ebay.com :
http://www. ebay.com/itm/371210190870? _trksid=p2060778. m1438.l2649&var=640346164836&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3A IT

Stiu ca nu platesc vama (valoare mai mica de 150 Euro) si nici TVA (valoare mai mica de 10 Euro), intrebarile care urmeaza sunt :
De unde il ridic, imi vine la usa?
Si daca valoare e mai mare de 10 Euro unde platesc TVA-ul, cand imi vine acasa sau intr-un loc anume?

Rog doar pe cei care au mai cumparat de pe Ebay sa raspunda!

Răspuns Câştigător
| RoyDupuis a răspuns:

Indiferent ca platesti vama sau nu, TVA sau nu, coletul iti vine la usa! insa plata se efectueaza inainte de se expedia produsul! fa comanda prodului si ti se va spune cum efectuezi si plata, bancar, prin card etc. Cred ca toate detaliile iti vor veni pe adresa de mail pe care vei face comanda.