| anonim_4396 a întrebat:

Salut, vreau sa fac o comanda de pe Ali express. Cum o sa stiu cand o sa imi ajungă produsele la oficiul postal?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa primesti o instiintare la adresa indicata.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Daca coletul are tracking te informeaza cand a ajuns in tara de destinatie (RO in speta), de acolo il urmaresti pe siteul Postei Romane pana ajunge la oficiul postal de destinatie. In ziua in care ajunge primesti aviz in cutia postala si poti sa il ridici chiar in ziua respectiva, cu sau fara aviz (arati mesajul pe smartphone).
Daca nu are tracking si vine ca "simpla externa" primesti aviz in cutia postala.