| RAZVPS a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o tableta... bugetul e cam de 400-500 Ron. Am vazut pe net tableta Evolio X7....care pare bunicica. Voi ce parere aveti despre aceasta tableta, despre firma, merita? Ce altceva imi recomandati?(exclus Allview).
Precizez ca tableta o voi folosi in mare parte la scoala, deci voi rula pe ea si cateva jocuri.

Find un brand mai no-name...e posibil sa aiba mari probleme produsele lor, gen sa ma tina o luna si atat?

Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| AlexL28 a răspuns:

Pentru scoala pare in regula, procesorul...sa zicem decent, desi cam vechi, combinat cu rezolutia mica ar trebui sa o faca sa se miste fluid. Dar daca vrei performanta la pret redus eu zic sa te uiti dupa o tableta cu WindowsPhone, doar ca nu prea stiu daca sunt pe piata din Romania.
Cat despre rezistenta in timp, aici tine mult de noroc, si o tableta Samsung de exemplu se poate strica intr-o luna. Nu cred ca o sa ai probleme cu asta.

| Mariusflo a răspuns:

Salut,

Poate ca cea mai buna tableta care sa se incadreze in bugetul tau si sa poata fi folosita pentru jocuri ar fi aceasta: http://bit.ly/1tA0E2Y

De ce?

In primul rand ai nevoie de un procesor bun si un quad core de 1.4 ghz este foarte bun pentru o tableta.

Ram-ul te ajuta sa rulezi mai multe aplicatii simultan iar 1gb este suficient.

Ecranul IPS HD se vede cristal

Si toate astea la 440 lei! Ideea e o firma mai no name dar tocmai de asta e si asa ieftina. Pentru ca aceeasi configuratie la Samsung costa ceva mai mult.

Nu exista sa tina o luna iar tu oricum ai 2 ani garantie la ea!