| Anonymus223 a întrebat:

Salut, vreau sa imi cumpar un telefon de pe amazon, ce trebuie sa stiu cand fac achizitia, adica telefonul functioneaza si pe retelele din Romania?

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

De pe Amazonul din America nu merge sa dai comanda de electronice, doar de albume, carti si dvd-uri, doar daca ai pe cineva in SUA si sa-ti faca comanda si la randul sau sa ti-l trimita in Romania.
Amazonul englezesc si cel nemtesc trimit si telefoane, pc-uri etc, cu toate ca atunci cand iti faci cont si incepi sa iti pui produsul x in cos te avertizeaza daca il livreaza in Romania.
Bineinteles, ca ceea ce comanzi, merg si in retelele din Romania. Sa stii ca daca optezi pentru un Iphone din Germania, pentru Play exista cartele contra-cost in magazinele de la nemti, nu este ca in Romania si sa intri in Play si sa-ti descarci in voie buna aplicatii gratis. Asta ca fapt divers doar ca sa stii.
Nu am luat vreun telefon din strainatate ca sa mearga pentru Romania, ci invers, din Ro si merge perfect pe retelele din tara unde sunt.