| anonim_4396 a întrebat:

Salut, vreau sa-mi cumpar un Hard-Disk nou ...acum pentru PC-ul meu imi merge Hard-Disk cu interfata SATA, dar in viitor vreau sa-mi iau un PC nou si... vreau sa folosesc acest Hard. Care e problema? Ei bine, cu siguranta cand imi iau eu PC-ul nu se mai gaseste Placa de Baza cu mufe SATA. Ce vreau de la voi? Vreau un adaptor SATA2 - SATA pentru ca sa-mi cumpar un Hard-Disk cu interfata SATA2 si sa-l folosesc acum cu adaptorul la PC-ul asta si cand mi-l iau pe cel nou sa pot folosi Hardul nou fara probleme. Deci va rog sa-mi gasiti un adaptor SATA2 - SATA. [ DAU FUNDA ]

Răspuns Câştigător
| daniel94d a răspuns:

Hardurile nu au mufe diferite deci poti sa-l folosesti la orce pc

2 răspunsuri:
| alinoita a răspuns:

Uite aici daca te ajuta cu ceva http://www.debara.ro/......G-287.html

| xJuliusx a răspuns:

Eu am pe PC doua harduri cu "mufe" diferite, dar si placa de baza are doua sloturi diferite (unul SATA si Unul ATA) de aceea am putut cele doua harduri. Ceea ce vrei tu (adaptor SATA-ATA) poti sa-l cauti la magazinele de profil. Am vazut disutii pe net, cum ca la unii nu le convenea pretul.