| Costelus710 a întrebat:

Salut, vreau să-mi iau un lucru de pe Joom. Lucrul acela costa 150 lei, va trebui sa plătesc ceva taxa vamale? * Transportul e gratuit*
Dau funda, mulțumesc

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu platesti nici o taxa vamala la 150 lei, ca nu depaseste suma de 100 euro, de la care se aplica taxele.

2 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

Cred ca e in Romania, pentru ca e in limba romana. Daca totusi site-ul e inregistrat e in strainatate (china, sua, etc) din toata suma (produs+transport) se plateste TVA 19% si 100 ron comision DHL, pentru ca iti face actele.

| UnUtilizatorAnonim a răspuns:

Depinde, de obicei orice obiect cumpărat de pe Joom, AliExpress etc, se ia prin poştă semnezi contractul că ţi-a venit produsul! Deci nu trebuie sa achiţi nici-o taxă, dar cine stie cum, unde o să primesti tu produsul.