| DrGoogle a întrebat:

A mai comandat cineva de pe ivet.bg?
As vrea sa imi iau cateva tricouri si maiouri.

Răspuns Câştigător
| bragcactus a răspuns:

Nu cumparati nimic de la ivet.bg, ivet.ro sau ivet.eu. Sunt aceiasi tepari.

Am comandat pentru sotie o rochita marime S. A ajuns coletul cu o rochita in care intram amandoi laughing

OK, vrem sa facem rapid retur, doar avem 15 zile la dispozitie si timpul trece. Am sunat la telefonul lor de mai bine de 20 ori in zile diferite si ore diferite. A trecut o saptamana si nu a raspuns nimeni. Am trimis e-mail cu detalii despre comanda si faptul ca doresc sa trimit produsul si vrea u banii inapoi. Acelasi lucru l-am facut si pe Facebook. Rezultat 0.

Pe de alta parte, rochita care a costat 195 de lei, ma intreb acum, oare cat costa transportul pana in Bulgaria si returnarea banilor. Probabil exact 195 de le, de asta nu mai spune nimeni nimic.

Luati voi decizia de cumparare mai departe...

11 răspunsuri:
| Bogdiy14 a răspuns:

NU cumpara nimic online. Du-te la Mall, plimbate prin 10 magazine si dupa aia probeaza. Nu merita sa cumperi online, poti sa primesti ceva prea mic sau prea mare, poate nici macar sa nu arate ca in poza. (apropo du-te se scrie du-te? autocorecorul de la TPU nu e prea bun...)

| DrGoogle explică (pentru Bogdiy14):

Salut eu comand mai mereu de pe net tricouri si maiouri de sala. Sincer nu am avut probleme de genu doar ca de pe siteul asta nu am mai comandat plus ca au transport de 23 de lei ceea ce e dubios la orice curier e maxim 20 de lei.

| Bogdiy14 a răspuns (pentru DrGoogle):

Totusi de ce vrei sa cumperi haine de pe un site din Bulgaria? Daca iei din Romania o sa fie si transportul mai ieftin

| DrGoogle explică (pentru Bogdiy14):

Sunt niste modele imprimate care nu le-au gasit in magazine si sunt foarte ieftine gen 25 de lei maiou, 50 de lei tricou.

| DrGoogle explică (pentru DrGoogle):

Pe care nu le-am gasit, scuze din graba...

| Bogdiy14 a răspuns (pentru DrGoogle):

Eu nu sugerezi sa cumperi online, dar daca doresti poti face ce vrei. Totusi daca ai timp ai putea sa iei de exemplu un maieu ca sa vezi daca e de calitate. Nu cred ca prea multi Romani de pe TPU au auzit de acel site, eu personal nu folosesc.

| DrGoogle explică (pentru Bogdiy14):

Am sa vad deocamdata o las balta, eventual o sa comand tot de pe woomie chiar daca dureaza mai mult sunt de calitate

| Bogdiy14 a răspuns (pentru DrGoogle):

Primesc funda? XD am avut o discutie din catre am urcad in top cam 5000 de locuri.

| Poteleanu_Elena_1978 a răspuns:

Buna! Nu merita. Am comandat bluză de damă DAGMARla 112 lei, model cu"dantelă de înaltă calitate pe umeri" care era de fapt un fel de macrame, ca mileurile bunicii. Materialul este de fapt din in, foarte transparent. Imaginea produsului nu este pusa in evidenta bine in imaginea lor de pe site. Mainile modelului acopera partea din fata si nu-ti dai seama de croiala. Acum am realizat. Nu are nici o forma, e ca un sac. Am vrut sa o fac retur, dar nu mai am incredere ca-mi primesc banii inapoi, asa ca o consider teapa mea. Am avut si al doiale produs un costum de fitness de care sunt multumita, insa.

| Sigmabolu12345 a răspuns:

Nu comanda! Eu am dat o comanda la ei si le-am scris pe Facebook sa-mi spuna cati cm are produsul respectiv. Am primit doar un da. I-am sunat si o tanti artagoasa a inceput sa tipe la mine si sa-mi spuna ca nu pot sa vb cu ea asa, ca ea este cineva important, vorbind peste mine, nestiind de la ce s-a atacat asa, eu vorbindu-i fumos.

| Danciu_Iulia_1960 a răspuns (pentru Sigmabolu12345):

Buna ziua,
Cum ati reusit sa ii contactati? pe ce numar de telefon?