| anonim_4396 a întrebat:

Salutare.
Am 16 ani dar peste 2 luni împlinesc 17, pot cumpăra in rate de pe Altex, Media Galaxy, PC garage m-ar interesa un laptop in care sa plătesc în rate, in fiecare luna pot plăti 100-150 lei, fiindcă sunt la profesională și iau o bursă de 200 de lei?
Întrebarea mea este pot cumpăra in rate daca nu am 18 ani?
Fratele meu nu poate lua că nu muncește și nici mama.
Un raspuns sincer. Va rog

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poți

| dannyel86 a răspuns:

Trebuie sa ai varsta minima de 18 ani.
Aduna banii luna de luna si cumpara un produs cu banii jos, nu in rate.

| gabicoo a răspuns:

Poți lua doar cu banii jos.
Ca să cumperi în rate trebuie să ai 18 ani și să fii salariat!

| alina2k18 a răspuns:

Trebuie salariu, iti face interogare la ANAF. Deci nu poti cu bursa.

| Bizon95 a răspuns:

Rate nu faci decat dovada de salariu, nu cu varsta
deci, poti sa ai si 40 ca nu poti face rate daca nu ai venit
totusi, ai putea sa incerci sa le dai telefon si sa intrebi, NU AI CE SA PIERZI!

| Tpufan123 a răspuns:

Intrebarea mea e: nu te-ai gandit ca daca ei nu pot, e clar ca nu poti nici tu? Incearca si tu cu numele bunicii, cred ca pensionarii pot face rate pentru tine