| CiprianSim a întrebat:

Salutare. Am cumparat ceva mai demult de pe internet, cu cardul, si imi fiecare luna imi reinoieste abonamentul respectiv si imi ia automat o suma de pe de pe card. Problema este ca nu mai stiu exact ce si de unde am cumparat si ma mai trezesc cateodata ca nu am destui bani pe card. Cum as putea sa opresc plata respectiva? Am card la BCR.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Te duci dimineata la prima ora cu Actul de identitate la BCR si ceri sa blocheze orice tranzactie catre acel cont.

11 răspunsuri:
| CiprianSim explică (pentru Violleta2022):

Bine, dar as vrea totusi sa vad si ce imi manca atatia bani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru CiprianSim):

Vrei sa dai mai multe explicatii, cel putin pe privat? Ai cumparat ceva in rate? Cum sa-ti traga bani asa fara un scop aparent legal?

| CiprianSim explică (pentru anonim_4396):

Imi ia bani legal. Probabil cand mi-am facut contul acela m-am grabit si am lasat bifata casuta in care scria ca sunt de acord sa platesc lunar o suma de bani pentru a-mi reinoi contul automat pana cand nu mai am bani pe card sau pana anulez tranzactia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru CiprianSim):

Contul ala, suprataxat, trebuie platit luna de luna ori ai varianta premium? Totusi, poti sa blochezi tranzactiile, daca te adresezi bancii, ca aia nu-s prosti sa-ti spuna ca renunta usor la niste bani veniti moca.

| CiprianSim explică (pentru anonim_4396):

Trebuie platit lunar pe o perioada nedeterminata. Si da, probabil ca daca ma duc la banca si intreb de tranzactii voi rezolva treaba. Mersi de ajutor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru CiprianSim):

Daca mai faci trei conturi din astea, nu-ti lasa ai bani nici de o paine laughing

| Eduard619 a răspuns:

Cat iti ia pe luna ca idee?

| CiprianSim explică (pentru Eduard619):

Undeva in jur de 60 de lei.

| Eduard619 a răspuns (pentru CiprianSim):

E clar mergi la Bcr si vorbeste cu dansii cum ti s-a spus si mai sus.

| CiprianSim explică (pentru anonim_4396):

Tre sa mai fie si hoti pe lumea asta. laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Uneori sunt subscriptii care au deja marcat o casuta, iar tu cand ai subscris la ei, nu ai observat ca aceea casuta este marcata, acceptand platile lunare.
Va trebuii sa mergi la banca sa vezi in extrasuld e cont, cine iti trage banii. Sa mergi apoi pe site-ul alora si sa anulezi subscriptia.

In caz de nu reusesti sa faci nimic, spune-i bancii sa opreasca platile catre acea companie care-ti trage banii.

Ori, anuleaza acel card bancar si cere emiterea unuia nou, spunand ca ti-a fost hacuit si ceri blocarea lui si emiterea unui card nou.