| ALEX5995 a întrebat:

Am făcut o comandă pe un magazin online mai puțin cunoscut (mare prostie, nu o să mai fac). Am plătit cu cardul. Trece ceva timp, primesc mail: *furnizorul are întârzieri*. Mai trece ceva timp, primesc mail că nu se mai poate livra produsul și mă întreabă dacă doresc anularea comenzii. Le dau răspuns că doresc anularea comenzii, restituirea banilor și trimit și codul IBAN. Îi tot întreb de ce nu primesc banii în cont, la care primesc răspuns:
"Buna ziua, facem tot posibilul sa urgentam. O zi buna!"
Nici până în ziua de azi nu mi s-au restituit banii, ținând cont că am plasat acea comandă pe data de 31.03. 2019

Știe cineva dacă există vreo metodă legală de a recupera acea sumă de bani? Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Bineînțeles că există: se cheamă ANPC. Poți face plângere și online.

| FordMustang a răspuns:

Incearca sa ii contactezi telefonic si sa faci putin scandal, si du-te la protectia consumatorului, cu cat mai repede cu atat mai bine.