| alyncu a întrebat:

Salutare,am nevoie de o parere urgenta.Am 2 variante de laptop la oferta:
i5 7300HQ + Nvidia gtx 950m 4 Gb
sau
Amd Fx 9830P + Radeon rx550 4 Gb
Restul componentelor sunt sunt la fel.Laptopul este Acer Nitro 5 la 2500 lei in ambele cazuri.

Răspuns Câştigător
| UsernameFemale a răspuns:

Buna! Eu personal as alege primul laptop, i5 7300HQ + Nvidia gtx 950m 4 Gb deoarece componentele (dupa parerea mea, am avut laptopuri si pc-uri o caruta) sunt mult mai compatibile si rezistente.

Bafta!

| alyncu explică (pentru UsernameFemale):

Multumesc,asa voi face.

3 răspunsuri:
| SuperUser a răspuns:

Intel+nVidia,întodeauna.

| Chirila_Mihnea_1977 a răspuns:

Salut, as merge pe Intel, respectiv NVidia, adica prima varianta. Sunt mai durabile, si tin mai mult la o utilizare mai intensa (in limita specificatiilor).