| schajuman1344 a întrebat:

Salutare. Am trimis un pachet prin Fan Curier, insa destinatarul nu l-a ridicat si se pare ca se va intoarce. Ceea ce este in pachet nu valoreaza cat m-a costat pe mine transportul pana acolo si returul. Ce se intampla daca nu ii raspund curierul si nu mai ridic pachetul? Unde va ajunge pachetul? Ce se va intampla? Multumesc. Dau funda si voturi!

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se aplică legea. Se păstrează termenul legal iar apoi se distruge.

| AlexMh a răspuns:

Dar valoreaza cat returul? Fiindca transportul dus deja l-ai platit. Preferi sa ramai cu banii de dus dati si fara colet, sau echivalezi returul cu coletul, si vinzi acel produs si mai recuperezi o parte din bani? Cum a zis si colegul, ramane la Fan Courier pentru un termen de 7 zile daca nu ma insel, dupa care se distruge sau si le fac cadou (glumesc) laughing

| schajuman1344 explică (pentru AlexMh):

Plata transportului la destinatie. laughing ok