| Nedelcu_Cristian_2001 a întrebat:

Am văzut că la fast food-uri precum Mcdonald's, KFC, Subway etc. poti plati cu google pay contactless (folosind telefonul). Vreau sa stiu daca in Romania pot face acest lucru si daca pot cumpara chiar dacă am contul facut in Anglia, moneda fiind GBP (lira sterlina)
Poza: https://imgur.com/mamihLC

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Omul vorbeste de plata cu cardul... ce treaba are cu banii cash?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si ce in plata cu telefonul ies bani cash din el? Esti funny

| Speranta12 a răspuns:

Poti plati la orice POS din Romania cu telefonul contactless, indiferent ca e prin aplicatia Google Pay, Apple Pay, BT Pay, George etc.

Eu zic sa incerci sa platesti cu google pay la kfc Romania direct cu lirele tale. Ar putea sa faca un schimb valutar automat. Incearca. Daca nu, fa-ti revolut. Bagi cardul de Anglia in Revolut si faci schimb valutar in lei. Si de acolo fie platesti cu revolut, fie bagi cardul de revolut in google pay daca vrei sa platesti neaparat cu telefonul.

| Lovelypeaches100 a răspuns:

Poti folosi Apple pay, e mai aclamat