| Stefan123x a întrebat:

Salutare!
Cand returnezi un produs eMAG online prin curier, banii de retur se pot primi cash de la curier?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Mergi la eMAG cu ceea ce primesti de la curier sau isi livreaza eMAG banii in cont, nu stiu exact, cel mai bine e sa mergi la eMAG cu produsul, isi dau banii pe loc

suntserios
| suntserios a răspuns:

Din ce știu eu dacă returnezi prin curier atunci doar în cont vei primi banii

| Jonas94 a răspuns:

Salut, banii se dau direct doar în situația în care te duci la un showroom eMAG.
Dacă alegi opțiunea de returnare prin curier, produsul trebuie să ajungă întâi la depozitul celor de la eMag, să fie evaluat pentru stabilirea eligibilității returului.
Dacă ai plătit ramburs, când faci cererea de retur, trebuie să completezi o rubrică cu un IBAN, în care ei să-ți vireze banii în maxim 14 zile calendaristice. Dacă ai plătit cu cardul ți-i varsă pe card.