| CR7theBest a întrebat:

Ce îmi recomandaţi?
1)Samsung Galaxy mini 2
https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane/samsung-g alaxy-mini-2

Sau

2)Samsung Galaxy Xcover
https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane/samsung-g alaxy-xcover-grey

Spuneţi-mi şi de ce :D
Mulţumesc;)

Fundă + Vot ^_^

2 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Buna! Din cate observ din descrierea aia scurta de pe site cu privire la caracteristicile telefonului, Xcover are in plus faptul ca e rezistent la socuri, insa mi se pare cam "inestetic", are pe spate surubelul ala care inchide carcasa etans, si arata mai mult a telefon bun pentru muncitor, care nu se stie de cate ori pe zi il scapa de la 5metri. Eu una ti-as recomanda Samsung Galaxy Ace, are 5mpx, blitz, memoria ca un galaxy mini/Gio, ecranul mult mai mare, dimensiunile aproximative unui iPhone 4S si bineinteles Gorilla glass, foarte greu de zgariat. Il am din decembrie si merge super bine, mai ales daca ii pui o husa de silicon si o folie pe display, te tine 5 ani pe putin daca ai grija de el. Pretul nu cred ca e un inconvenient pentru abilitatile lui.Acum tu decizi, dar daca ar fi sa-ti recomand unul dintre cele 2 care le-ai aratat, as merge mai bine pe Galaxy Mini. Pupici!