| Mihai321312 a întrebat:

Salutare, ce vinuri pana in 20 de lei i-mi recomandati?

Răspuns Câştigător
| AlexCristi97 a răspuns:

Nu rosu sec! Orice vin rosu sec sau demi-sec ieftin mi se pare ingrozitor.
Cea mai mare ieftineala e cotnari la "PET" zicem noi printre prieteni. E o sticla de 1.5 L care e 13-15 lei, eticheta galbena sau 2XL.
https://www.emag.ro/......D7FX1BBBM/

Ce am mai baut si a fost decent a fost SchwabenWein roze. Dar neaparat roze ca cel rosu nu e de baut. Poate pur si simplu vinul rosu sec este prea sofisticat sa fie inteles de mine.

Mai sunt apoi si vinurile rosii dulci " pastilate" (adica nu sunt naturale) precum puterea ursului sau renumitul "Sange de taur". Daca vrei pentru ceva romantic si ieftin (Netflix and chill style), "sangele de taur" pompeaza bine sangele unde trebuie :)). Era o vorba, cred ca era chiar in reclama loc, "bun pentru femei daca il beau barbatii".
Dupa un comentariu atat de lung pe tema vin ieftin, mai intra inca o glumita la fel de ieftina: "vinul rosu de segarcea, face 3, 14zda harcea-parcea"

| JackR a răspuns (pentru AlexCristi97):

Apropo de gluma ta: daca ai nevoie de stimulente, comparativ cu pretul unei sticle de vin rosu de Segarcea, Viagra este mai ieftina!

3 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Nimic. Bea o bere şi-ţi rămân şi de-un manual de gramatică.

| JackR a răspuns:

Tot ce exista "pana in 20 de lei" este vin din renumitele podgorii "Dealurile Chimiei".
Vorba Laurei, mai bine bea o bere!winking