| anonim_4396 a întrebat:

Salutare! In urma cu aproximativ 10 zile am comandat de pe un site de vanzari o geaca din piele naturala, noua. Nu am desfacut coletul de cum l-am primit. Aseara am zis sa vad ce am luat. Am desfacut-o, totul ok. Azi am purtat-o si dupa nici 2 ore am observat ca pur si simplu ii cade vopseaua. S-a tocit in 2 ore mai tau decat a lu' tataie care o are de la majorat. Persoana de la care am cumparat-o are numai recenzii bune si are mai multe modele expuse la vanzare. Problema e ca nu raspunde.
A mai primit cineva produse de calitate indoielnica si daca da, cum ati procedat daca nu ati reusit sa va intelegeti cu vanzatorul? Ms!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ciudat faptul că are numai recenzii pozitive dar produsul pe care l-ai cumpărat tu de la această persoană este îndoielnic. Se poate ca acele recenzii să și le fi dat chiar ea singură de pe alte conturi. Ia întreabă ceva pe vre una dintre persoanele care i-au dat recenzii pozitive, să vezi dacă-ți răspunde.
E clar că jacheta aceea ori e veche ori e din vinilin, în nici un caz piele naturală.
Eu din fericire nu am mai pățit așa ceva deoarece fac comenzi doar după site-uri sigure și oficiale.

| andreitudoran392 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tocmai de asta nu intelegeam ce se intampla, ca e din piele de calitate superiosra si e noua. Am rezolvat in sensul ca am dus-o la vopsitorie unde si celor de acolo li s-a parut o anomalie. Posibil sa fi fost vopsita in conditii de umiditate, spun ei. Am discutat intr-un final si cu vanzatorul. Le ia de pe siteul oficial ale unui brand cunoscut, cand sunt lichidari de stocuri, oferte, etc si le comercializeaza mai departe cu cv adaos. Nu avea nici el cum sa o returneze ca o luase cu niste luni in urma. Happy End