| Jigokunokishi a întrebat:

Salutare! Mi-am cumpărat o carte super scumpă de dimensiunea de 30x40 cm. Și pentru că e importantă pentru mine aș vrea să o țin într-o husă/săculeț dintr-un material bun, dar având în vedere dimensiunile e mai dificil de găsit, cred.
Știți cumva unde pot găsi așa ceva? Eventual să-mi spuneți un site, magazin sau să-mi atașați un link?
Mulțumesc anticipat!

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Uite, scrie pe google așa:
"Cutie documente tip carte" și îți alegi dimensiunile dorite.

Ex.
http://www.google.com/......tp?/search

Dacă nu vrei sa fie confecționată dintr-un material rezistent, atunci mergi până la o mercerie, alegi o catifea frumoasă (la metraj) și un fermoar (ori bumbi aurii) si te apuci de croit (dacă ai masină de cusut si putin talent). E simplu de croit.
Ori, platesti o croitoreasă si in 30-60 min, te poti bucura de rezultat.

Răspuns utilizator avertizat
| Saiko93 a răspuns:

Gogu e la indemana tuturor

Un croitor

Sau ceva improvizat cu manutele tale happy Fii creativ ca d'asta ne-a dat mama natura minte sa fim isteti happy! ( Indiciu, sunt hartiile alea decorative pentru cadouri in papetarii. Poti face o husa pe masura din asa ceva )