| DaniiJDK a întrebat:

O intrebare pentru cei care au folosit (cumparat si primit) de pe AliExpress. Am comandat niste produse, cum se procedează pentru a intra în posesia lor? Sunt contactat telefonic? Mai sunt 2 zile si termenul de livrare expira. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Daca iti expira si proodusele nu ti-au sosit, vei mari protectia la produse ori iti ceri banii inapoi.
Nu te va suna nimeni telefonic, ci vei primi un aviz in cutia postala. Daca ceea ce ti-ai comandat este mic il poti primi direct la cutia postala, asta daca esti norocos, daca produsul este mai mare il vei ridica de la posta vamala. Tot ce este comandat din afara Europei, se duc la posta vamala, rar sunt care iti vin direct la usa, doar in cazul ca platesti transportul aproape dublu cat nu a fost produsul.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din câte știu eu, ori te anunță poșta prin apel telefonic, ori prin scrisoare. Cumva, tot te anunță

| DeathIncarnate a răspuns:

Verifici la posta, ca de anuntat... teoretic ar trebui sa primesti o instiintare cum ca ai un colet de ridicat la posta.