| aloken a întrebat:

Salutare. Pe siteul celor de la altex daca un produs este la reducere, acesta este si in magazin la pretul redus. Deoarece acum ceva timp am vazut un joc pe site redus, m-am dus in magazin iar cei de acolo mi-au spus ca reducerea este doar pe site. Trebuie sa dai rezerva in magazin ca reducerea sa se aplice si sa pot sa ma duc sa il ridic?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Foloseste-te de lozinca Altex:
"Daca gasesti mai ieftin in alta parte, iti returnam de doua ori diferenta".

Eu am cumparat de la ei un televizor pe aceasta "baza". In acelasi magazin, acelasi model de televizor a fost afisat cu 1500 si cu 2000 lei!
Le-am cerut acel model de televizor, versiunea de 2000 lei, cu conditia sa se aplice lozinca lor proprie.
Diferenta fiind de 500 lei, au fost nevoiti sa mi-l dea cu 1000 lei. big grin

| aXy99 a răspuns (pentru Bula):

Nu se aplica la propriul lor magazin, din pacate.

| Bula a răspuns (pentru aXy99):

Eu am reusit! big grin

| aXy99 a răspuns (pentru Bula):

Voi incerca si eu, desi le-am citit regulamentul campaniei si este destul de interpretabil:

2. Clientul sa gaseasca spre comercializare acelasi produs, acelasi brand si acelasi cod de produs, intr-unul dintre magazinele sau site-urile mentionate la art.3.4. si 3.5. din prezentul regulament, insa la un pret mai mic celui practicat in magazinele ALTEX sau pe https://altex.ro/.

3.4 Magazine cu acelasi obiect de activitate – magazinele din acelasi oras care comercializeaza produse electronice, electrocasnice, IT, comunicatii si divertisment, cum ar fi:

Flanco, F64, Carrefour, Auchan, Kaufland, Cora, Metro, Selgros, Dedeman, Leroy Merlin, Praktiker, BricoDepot, Mr Bricolaj, BauMax, Hornbach, Ambient, Germanos*
*precum si alte magazine offline din acelasi oras, specializate in vanzarea de produse electronice, electrocasnice, IT, comunicatii si divertisment, cu sediul social in Romania, care nu se afla in procedura generala de insolventa sau in faliment.

Se poate interpreta in favoarea lor, adica altex sa fie exclus din aceasta campanie, tocmai datorita faptului ca nu sunt trecuti in acea lista.

Nu stiu cum ai reusit tu, as incerca si eu, dar mi-e ca pierd timpul.

| Bula a răspuns (pentru aXy99):

Probabil au luat aceste masuri de excludere (magazin-site Altex) dupa patania lor cu mine. big grin

| aXy99 a răspuns (pentru Bula):

Cand s-a petrecut?

| Bula a răspuns (pentru aXy99):

Cu peste 3 ani inainte.

9 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

O intrebare foarte buna, si eu sunt curios. Voi intreba pe un grup si daca voi primi un raspuns bun, il voi posta aici. E vorba de Spider-man pentru PS4 asa-i? laughing

| danutzu96 a răspuns:

Da, asta e politica lor. Nu numai la ei am vazut asta, sunt si alte magazine care practica acest lucru. Daca te uiti cu atentie pe site scrie in dreptul produsului " Oferta valabila doar la comanda de pe site blalbalbalba "