| anonim_4396 a întrebat:

Salutare,saptamana trecuta am primit de la Orange un cupon cum ca "Vin-o cu acest cupon la Orange Store si poti achizitiona un telefon gratuit" imi puteti explica ce e cu,cuponul asta, trebuie sa-mi iau abonament sau ceva?

Răspuns Câştigător
| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Evident ca.Iti da telefonul da faci abonament.Si telefonul o fi deala de 4-500.000 da si asa abonament sub 400.000 nu a fi da daca iti da telefon mai scumput, cu camera, ori de care te taxeaza cu abonament de 1 milion, si in aia 2 ani minimi de contract platest 20 milioane nu 4-5 cat val el

3 răspunsuri:
| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Nu uita, nimeni nu da lucruri noi gratis.Cand zice pe ambalaj ca e cu 10-20-50 g mai mult, uita-te si o sa vezi ca tot 100 scrie, cand cutia zice ca e cu 10% mai mare, compar-o cu una veche, e la fel.Nimeni nu da nimic pe gratis.Te tenteaza cu 2-3 milioane lasate din pretu de 10 si tu platesti in aia 2 ani 10-15 pe putin.In abonament normal de 9$ primesti 200 minute, cu 3 Euro ai 3000 min si 3000 SMS in retea plus 100 min in afara si 100 sms.Zi-mi tu care se merita.Si mai sunt o gramada de fetite care isi conving tati sa dea 20 milioane pe porcari de BlackBarry si Iphone cand de bani aia iei un telefon simplu si un aparat de faci zoom la 400 m si niste poze cat 100 Iphone-uri, da ce sa-i faci, asa-i fetitele prostute, cand vad ceva nou si stralucitor, musai sa aiba, si tati mai prosti platesc ca de... e fata tati

| Chriistos a răspuns:

Poti sa mi-l dai mie, incerc eu.

| ingerasfitos a răspuns:

Trebuie sa te duci la Orange si sa intrebi nu cred ca este vorba de abonament dar u incearcawinking sper ca am fost de ajutor :*