| yooocosti a întrebat:

Salutare TPU, am comandat un calorifer electric de la Altex in data de 29.09, luni 30.09 primesc mail de confirmare si instiintare ca produsul va fi livrat prin firma de curierat urgent cargus, avand si un awb prin care sa urmaresc detalii despre livrare, azi intru pe siteul urgent cargus si introduc awbul respectiv si imi arata "EXPEDIERE COLECTATA", din ce deduc eu este faptul ca cei de la urgent cargus au ridicat coletul, corect? Insa in cat timp ar trebui sa ajunga azi fiind deja zi incheiata si maine facandu-se a 3 zi de la confirmarea comenzii, iar ca timp estimativ la altex scrie 1-3 zile lucratoare.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Maine il primesti.

| adryang78 a răspuns:

29 septembrie a fost duminică.
Dacă pe 30, adică ieri, l-au ridicat, e posibil să-l primești azi, dar depinde și de distanță. Cel târziu mâine va sosi.

| PeeWee96 a răspuns:

Durează destul de mult, o să ajungă într-o zi.
Eu am așteptat o săptămână să îmi ajungă pachetul, deci nu te panica, e pe drum.