| Valentinbaciu2002 a întrebat:

Am de gand sa-mi iau niste huse de pe AliExpress pentru ca sunt foarte frumoase si ieftine fata de cele de pe site-urile "romanesti". intrebarile mele sunt urmatoarele :
1.ESTE DE INCREDERE?
2.Cum procedez cu plata?
3.Cam cat dureaza transportul?
4. Cat costa transportul?

Răspuns Câştigător
| Salu134 a răspuns:

Salut! Lucrez de foarte mult timp cu aliexpress. Îți pot spune că e unul din cel mai bun website de cumpărături din mărunțișuri. Am cumpărat huse, sticle pentru telefon și multe alte accesorii. Mereu a fost tot ok, însă ai și protecția cumpărătorului, poți să-ți câștigi banii dacă e ceva neregul. Cu plata poți prin visa, paypal. Transportul durează în dependență de ce comanzi și prin ce metodă vine. Există metode în care transportul e gratis, dar vine mai greu cam între 30 și 60 zile apare. Sunt transporturi contraplată, dar nu se prea merită. Sper că te-am ajutat, dacă mai ai nevoie de ceva poți da un reply.

| Valentinbaciu2002 explică (pentru Salu134):

Adica transportul e gratis?

| Salu134 a răspuns (pentru Valentinbaciu2002):

Adic nu plătești, magazinul de unde cumperi plătește, tu doar produsul îl cumperi.

| Valentinbaciu2002 explică (pentru Salu134):

Am uitat un lucru, daca am cont in lei, pot sa platesc?