| DEADON a întrebat:

Am niste dubii in legatura cu un site pe care am plasat o comanda, pe acest site se specifica ca livreaza in 24 de ore oriunde in Romania, am mai comandat de la ei acum ceva timp, cam 2 ani si mi-a ajuns coletul fix in a doua zi.
Am dat comanda pe 7 luna asta, am primit email ca am facut comanda si ca a fost confirmata dar nu si ca ar fi expediata.
M-am uitat la produsul pe care l-am comandat si am observat ca nu mai este in stoc. Ma gandesc daca e confirmata, ar trebui sa-mi vina, dar nu stiu ce sa spun. Le-am trimis si pe mesaj si am si sunat dar nimic. In fiecare zi astept curierul si nimic.
Daca ati patit vreo situatie asemanatoare, sa-mi spuneti cum ati procedat.
Ajutor!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Poate sunt in spital, bolnavi cu corona virus...
Din pacate, nu ai ce face, trebuia sa nu comanzi nimic in perioada asta, este logic ca nimeni sa nu mai raspunda la comenzi, cand suntem bolnavi.
Asteapa sa fii cotactata sau cine stie, poate primesti pachetul, cu intarziere.

| DEADON explică (pentru Violleta2022):

Faza e ca nu stiut nimic in legatura cu asta. Le-am trimis si mesaj, pe cele 2 nr. de telefon nimeni nu raspunde.
Ma gandesc ca trebuia sa iau la cunostinta asta..Adica asa mi se pare corect. Acum mna.

| Violleta2022 a răspuns (pentru DEADON):

Bineinteles ca trebuie sa te anunte, dar cand vor incepe activitatea la munca.
Companiile s-au inchis in perioada asta, nimeni nu mai merge la wharehouse sa prepare pachete si sa trimita, totul este sistat.
Toti suntem in carantina.
Australia este stagiul 3 de izolare pe o perioada de 3 luni. Stam cu totii in casa, sunt deschise magazinele cu esentiale doar.
Cui ii pasa de haine, jucarii si alte gadgeturi, cand se moare pe capete, daca iesi din casa si te contaminezi.
Din pacate, va trebuiis a astepti pana totul revine la normal, ca oamenii sa se poata intoarce la lucru si sa verifice comenzile.

3 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Dat find situatia cu pandemia se decaleaza tot.