| anonim_4396 a întrebat:

As avea nevoie de ajutor deoarece vreau sa imi cumpar un tricou dar nu stiu cat inseamna marimile XS, YS, YM, YL, YXL. Imi puteti spune de cati ani sunt aceste numere? p.s: am 12 ani

Răspuns Câştigător
| ENovember a răspuns:

XS-extra short.cel mai mic nr -36-38
S-short-nr 40-42
M-mediu-44-46
L-large 48-50
XL-extra large-52-54
XXL-56-58
Ptr 12 ani recomand XS sau S in functie de croiala, model

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Nu exista un standard exact, sunt tricouri M care imi vin si sunt tricouri XXL care imi sunt mici.
De obicei hainele se probeaza, eu nu sunt adeptul cumpararii de accesorii si imbracaminte/incaltaminte online asta pentru ca difera atat de mult.
Si nici dupa varsta nu te poti lua unii au la 12 ani 1.40 si 30 kg altii au 1.70 si 90 de kg...cum fac in cazul acesta cu standardurile care numai standarduri nu sunt?