| Arhix a întrebat:

Salutare TPU,

Stie cineva o aplicatie gen Samsung Pay sau Google Pay disponibila in Romania?

Am auzit de BT Pay dar nu am card de la BT, am de la alta banca.

3 răspunsuri:
| CarcotasulVesel a răspuns:

Imi cer scuze, dar singurele doua lucruri pe care le stiu ca ar avea ca prescurtare "bt" sunt BlueTooth si Banca Transilvania
cum primul nu are nici o legatura cu vreun pay, trebuie sa intreb

chiar ai pus Banca Transilvania, o banca romaneasca in aceeasi oala cu Samsung si Google care sunt giganti internationali?!?

| Arhix explică (pentru CarcotasulVesel):

Sunt aplicatii pe telefon, Samsung Pay/Google Pay iti permit sa faci plati cu orice card, atat timp cat ai un telefon compatibil si tara in care esti este disponibila

Iar BT Pay de la Banca Transilvania iti permite sa faci acelasi lucru, insa doar cu carduri de la banca lor, fara alte banci.

Eu am intrebat daca nu exista alte aplicatii asemanatoare si sa fie disponibile in Romania

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru Arhix):

Paypal, paysafe