| anonim_4396 a întrebat:

Salutare tuturor,
vreau să-mi cumpăr niște role (prin intermediu online).
Eu port numărul 39-40.
Și nu știu ce mărime să-mi aleg 41-42. având în vedere că am 15 ani și piciorul o să-mi mai crească, vreau să mă bucur de role cel puțin 2 ani.
Pe scurt, sunt indecis. Ce mările mi-ați recomanda?

Răspuns Câştigător
| InnocentLoovee a răspuns:

Si eu mi-am luat role mai de mult purtam 38-39 si mi-am luat 40. Deci tu poti sa-ti iei linistit 42. Bafta!:*

3 răspunsuri:
| my23ro a răspuns:

Daca nu ma insel rolele ar trebui sa fie reglabile. Acum doua zile prietena mea i-a cumparat fiului ei o pereche de role intre numerele 30-34, deci reglabile dupa cum creste piciorul baietelului.
Asa ar trebui sa fie si cele pe care ti le comanzi, deci nu ar trebui sa alegi din start o pereche cu un numar sau doua mai mare.

| my23ro a răspuns:

Acolo scrie marime fixa. Daca nu te grabesti sa faci comanda poti adresa o intrebare vanzatorului si poate au si role cu marimi reglabile. Oricum ar fi, sunt foarte ok rolele si descrierea cu siguranta e reala.
Sa nu uiti ca mai ai nevoie si de casca, genunchiere si cotiere.

| StefanCatalin1996 a răspuns:

42, poate chiar 43. acum o sa ti se para mari dar daca doresti sa le porti inca cel putin 2 aniar fi bine sa iei 42-43. Funda>? big grin