| StefNN a întrebat:

Salutare Vreau sa dau o comanda de pe ceva site gen gearbest, banggoods sau alte site uri de genul asta ca sa mi iau chestii mai ieftine gen accesorii pentru telefon, cabluri, gadget uri in principal. Ideea e ca nu vreau sa platesc taxe vamale sau TVA. As fi de acord de exemplu sa platesc mai mult la transport dar sa stiu ca mi vin toate obiectele in timp ok gen maxim 1-2 saptamani. Deci de unde as putea sa comand si sa nu platesc taxe sau tva?

1 răspuns:
| bodanus a răspuns:

Salut,toate site-urile sant din China, iar taxele vamale sant obligatori la fel ca si tva, iar ceea ce comanzi vin in maxim 30-45 zile eu folosesc aceste site-uri de ani buni, deci nu a existat niciodata ca un produs sa vina 1-2 saptamani si nu exista site in care sa nu platesti taxe si tva si in Romania platesti!