| acidelic a întrebat:

Vreau sa trec la tutun de rulat si nu stiu ce tutun ar putea fi mai apropiat de dunhill/kent10. Eu momentan fumez kent 10 si dunhill negru atunci cand nu gasesc kent.
Si vreau ca acest tutun sa-l comand de pe net, banggood, aliexpress sau un oarecare site unde il gasesc mai ieftin
Multumesc, dau funda daca exista cineva pe aici care sa ma ajute sa mai raresc tigarile!

2 răspunsuri:
| VidoeDaniel a răspuns:

Salut, sunt in aceeasi situatie. In magazinul Cora se vand foite si masini de rulat. Foitele sunt 5 lei, iar o masina buna 85-90 lei.
Cu o punga de tutun, scoti undeva la 50-60-70 tigarete rulate.
Poti intreba la o tutungerie(inca exista asa ceva), daca comercializeaza tutun mai tare.(tine cont ca tu vrei tutun tare, pentru ca dunhill negru are gramajul de 10, 9, 10. ) iar ei iti vor spune cu siguranta ca au. Mult succes, te mai sfatuiesc sa fumezi cat mai putin pe zi, caci fumatul e o boala grea!

| acidelic explică (pentru VidoeDaniel):

Exista asemenea magazine si in auchan, ultima data am dat 60 lei pe o punguta mica si nu am facut prea multe tigarii cu ea. Eu le rulez la mana ca sunt deja obisnuit, foite si filtre voi cumpara de pe net ca foitele rizzla nu mai exista in Romania... (Cel putin in Bucuresti). Eu nu ma refer la tarie ca un tutun cumparat in punga cu o asemenea nicotina/gudron de 10 e deja prea cancerigen si cred ca miroase urat pentru cei din jur, ceva mai slab, maxim 7. Si mai spuneam despre gust, sa fie mai placut (spre kent/dunhill) ca majoritatea au un gust si miros oribil. Multumesc de sfat, pe mine un pachet ma tine 2-3 zile (cam 60 ore)