| Kevinn2000 a întrebat:

Merită să comand haine sau alte produse de pe Aliexpress? Sunt de calitate produsele, având în vedere prețul lor?

17 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Chinezismele (haine) sunt de calitate? hai că știi și tu cum e!

| Kevinn2000 explică (pentru sierra1):

Eu știu că există multe produse chinezești de calitate, dar nu știu despre acest site mai nimic, și de aia am și întrebat.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Unele pot sa fie de calitate, altele nu. In general, cele mai scumpe sunt.
Dar legat de prima intrebare, nu prea merita. Hainele trebuie probate pe tine, sa vezi cum iti vin, cea mai sigura varianta big grin

| Kevinn2000 explică (pentru DoarBogdan):

Dacă știi ce număr porți la încălțăminte sau ce mărime porți la tricou etc, nu ai treabă. Eu am comandat online de multe ori și mereu au fost ok mărimile.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Kevinn2000):

Hai sa zici cu incaltamintea de la aceeasi firma (sau similare) da. Cu imbracamintea... iar, depinde si de firma. Dar nu poti garanta ca mereu o sa stea bine pe tine acel lucru.

Si tocmai de pe Ali ai gasit sa iei haine? Prin Romania nimic?

| Kevinn2000 explică (pentru DoarBogdan):

Știi tu un site din România cu haine calitative, și cât de cât ieftine?

| Nemessys a răspuns:

Depinde.
Aliexpress nu este ca wish.
Pe aliexpress sunt produse direct in fabrica, de aia sunt si preturi atat de mici, pentru ca nu le vinde nimeni cu adaos comercial.
Site-ul ala este folosit in mare parte de oameni care vor sa cumpere mai multe produse de acolo si sa le vanda mai departe cu pret mai mare, obtinand un profit. Chiar daca nu vrei sa faci asta, poti sa cumperi o singura bucata de undeva, iar daca nu-ti place, ii poti da retur.

| Kevinn2000 explică (pentru Nemessys):

Păi tocmai asta vreau să fac, dar vreau să vând produse de calitate, nu să arate bine în poze, iar în realitate să arate diferit.
Câteva haine am văzut în pozele postate de oameni, pe Aliexpress și păreau ok majoritatea, păreau aproape ca și în pozele originale.
Totuși aș vrea o părere de la cineva care a comandat de pe acest site.

| Werrich a răspuns:

Haine nu merita sa comanzi, alte chestii da. Ce anume inseamna "alte produse"?

| Kevinn2000 explică (pentru Werrich):

Am văzut tot felul de chestii. Brichete faine, drone, biciclete ( destul de ieftine și super mișto, dar unele au prețul transportului exagerat... la una era transportul 500$, dar în general costă 100$ transportul la biciclete ) etc.
E bine că la multe produse transportul este gratuit.

| Kevinn2000 explică (pentru Werrich):

Totuși, hainele de ce nu merită? Sunt destul de ieftine, și par calitative, dar nu sunt sigur de asta.

| Mipasususuyamyamyam a răspuns:

Mie mi-a luat cineva de acolo un pulover de casmir si e de calitate, dar a fost mai scump. Eu mai am o husa de telefon si o geanta pe care le folosesc de ceva timp si sunt super. Trebuie sa fii atent la recenzii

| Kevinn2000 explică (pentru Mipasususuyamyamyam):

Ai idee cam cât a costat acel pulover? Să-mi fac o idee.

| Mipasususuyamyamyam a răspuns (pentru Kevinn2000):

Aproximativ 20 dolari. Nu e exagerat de scump. E scump fata de alte produse pe care le au pe acolo. Mai multe tepe mi-am luat de pe site-uri de haine normale decat de pe aliexpress sincer. Ca pe alie sunt mai multe recenzii, oameni care isi arata comenzile, poti sa-ti faci altfel o idee despre produs.

| Kevinn2000 explică (pentru Mipasususuyamyamyam):

20$ e ok, am văzut și eu pulovere și hanorace la pretul asta, cu recenzii ok, unele cu 5 stele. Când ai zis scump, mă gândeam la 100$ un puloverhappy

| ynexistenta a răspuns:

Cate haine din Romania ti-ai cumparat și scria pe ele made in china?! Sunt sigura ca unele chiar pot fi de calitate, nu toate, poate dar unele chiar sunt. poti incerca pe wish, sa te inregistrezi cu codul asta cmlqpnzh și primesti 21 de lei, poti sa-ti cumperi ce vrei cu ei.

| Kevinn2000 explică (pentru ynexistenta):

Mulțumesc pentru răspuns și pentru cod. happy