| xSega a întrebat:

Se poate cumpăra online cu un card de salariu? Încerc de 3 zile să achiziționez ceva și tot timpul îmi dă o eroare "flood card"

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Este posibil sa nu fie pentru plati online. Poti sa te duci la banca de unde ai cardul si sa intrebi. Anumite carduri sunt si limitate si nu te va lasa sa faci plati online si ai grija la comisioane.

7 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Depinde de cardul de la munca. De obicei visa electron sau master card se fac tranzactii pe internet.
Poti sa iti faci un cont separat sau un card separat pentru tranzactiile pe internet.

| xSega explică (pentru Evolution):

Este mastercard

| Evolution a răspuns (pentru xSega):

Este posibil sa nu fie pentru plati online. Poti sa te duci la banca de unde ai cardul si sa intrebi. Anumite carduri sunt si limitate si nu te va lasa sa faci plati online si ai grija la comisioane.

| sierra1 a răspuns:

E cardul tău?
Ai bani "pe el"?
Ai mai achitat vreodată cu cardul ăsta vreo achiziție pe net?

| xSega explică (pentru sierra1):

Este prima oară și are bani pe el

| sierra1 a răspuns (pentru xSega):

Ciudat, îți cere niște numere de pe card și ar trebui să fie gata tranzacția

| mihai69 a răspuns:

Da, se poate. Și sincer, încă n-am auzit despre un astfel de mesaj de eroare (nici GOOGLE!).
Ești sigur că pagina de pe care vrei să faci tranzacția e sigură? Poate e o tentativă de phishing și rămâi lefter! Vezi ca pe bara de adresă a browserului să înceapă șirul ăla de acolo cu HTTPS://! acel „S" de la coadă face diferența!

| xSega explică (pentru mihai69):

Este sigură pagina voiam să fac o achiziție pentru un joc