| Tsk_Ebru_1997 a întrebat:

Se poate plăti cu cardul Sodexo la metro?

6 răspunsuri:
| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Nu, este doar pentru hypermarket-uri/supermarket-uri si unele fast food-uri

| darrio2007 a răspuns:

Doar daca mananci din vreun scaun. Cardul este pentru a-ti cumpara alimente, nu pentru transport.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru darrio2007):

Metro e un hypermarket, metroU e transport

si da, in teorie se poate, dar in practica, dat fiind faptul ca e cel mai CIUFUT hypermarket din tara asta (iti trebuie acte de firma, ca sa iti faca card, si fara card nu poti sa cumperi) s-ar putea sa nu se astepte sa platesti pentru firma cu un card de bonuri de masa si deci sa nu mearga (POS-urile care accepta asta trebuie sa aiba nustiuce chestie activata, altfel, am incercat cu asa un card sa platesc o shaorma si NU a mers, ca aia fiind prea mici nu s-au chinuit sa aiba si serviciul ala, chiar daca sunt numai si numai mancare)

deci https://www.metro.ro/ scroll pana jos si in dreapta jos ai un nr de tel, da tel si intreaba

| Violleta2022 a răspuns:

Nu! cardul Sodexo nu este valabil pentru cumpaarturi la metro.
Se poate platii cu VisaCard sau Mastercard. Restul sunt carduri de cumparaturi specifice magazinelor care le elibereaza si poti cumpara doar in magazinele lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi arata cateva magazine Metro unde merge sa platesti cu cardul Sodexo :

https://cardsodexo.ro/retea

Poti alege orasul si scrie metro, iti va da cateva rezultate.

| darrio2007 a răspuns (pentru darrio2007):

Daca scria Metro cu M mare era altceva. Cu multi ani in urma s-a pornit un razboi din cauza lipsei unei virgule.
Fir-ar ea de gramatică!