| anonim_4396 a întrebat:

Se poate purta la nunta o pereche de blugi și o cămașa? Pt femei.

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Categoric NU!
Nunta este un eveniment in care se merge la tinuta eleganta.
Blugii sunt tinuta sport cares e poarta la joaca, pe strada, la plaja, la sala, la parc, dar niciodata la o nunta.
Daca vrei sa strici nunta prietenilor, mergi in blugi. Dar atentie, s-ar putea ca unul idn socrii sa vina si sa-ti ceara sa pleci, ca nu-i acceptabil sa le strici nunta, imbracata ca de la ora de sport.

| NLS a răspuns:

Pentru Romania e putin deplasat.
In Germania am vazut asa ceva.

Eu nu as face greseala asta.
Gasesti zeci de perechi de pantaloni de stofa/matase eleganti, mai simpli sau cu brizbrizuri...negri, sau colorati.
Purtati cu o bluzita, camasa sau taior potrivit, o sa fii mai eleganta decat don-soarele cu fuste de marimea batistei bunicului si decolteul pan´la buric.

| Lioana a răspuns:

Ai sa te simti tu prost daca te duci in blugi la nunta.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Poti sa porti si costum de baie. Nu e ca si cum ar fi ceva absolut sa porti o rochie. Ca nu e prea elegant cum te imbraci, asta-i partea a doua.

| Peridava a răspuns:

E lipsa de respect fata e miri.
Daca vrei pantaloni numaidecat, macar alege o pereche mai eleganta.

| Ionut58282856 a răspuns:

Mi-a dat eroare. De ce nu? De ce da? Fa ce vrei

Răspuns utilizator avertizat
| BeSmart17 a răspuns:

Am o idee! Poti purta o salopeta eleganta si sandale daca urasti rochiile!

| NicoleEazi a răspuns:

Daca nu iti permiti altceva poti sa mergi insa o sa fi considerata intr-un anume fel.Ai putea inlocui blugi cu o pereche de pantaloni de stofa chiar si mai vechi, nu o sa se observe si asa o sa scoti o tinuta decenta.

| anonim_4396 explică (pentru NicoleEazi):

Nu e problema financiara, doar că nu suport absolut deloc rochiile.

| NicoleEazi a răspuns (pentru anonim_4396):

Incearca macar sa iei o pereche de pantaloni de stofa sau negri dar nu blugi, nu toti invitatii o sa iti inteleaga motivele si nici nu o sa le stie si de asta zic ca o sa fi judecata gresit, insa cu ceva negru jos salvezi situatia

| anonim_4396 explică (pentru NicoleEazi):

Bine, mulțumesc!

| nastaseelenacristina a răspuns:

Poti incerca ceva tip salopeta genul mai eleganta