| anonim_4396 a întrebat:

Ştie cineva în ce magazine se poate găsi ajvar?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

AJVAR - este similara cu zacusca noastra romaneasca, la unele predeominand ardeiul gras, la altele ciupercile samd.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La Lidl.

| mihai69 a răspuns:

Cred că am zărit și la Kaufland; de asemenea, Carrefour și Auchan au raioane de produse internaționale; uneori aduc și din ăsta.
Cât despre răspunsul cam(p)ionului zilei... cred că e perfect paralel - întrebarea nu era despre ce anume este „ajvar", ci de unde se poate cumpăra în România.

| danutzu96 a răspuns:

La LIDL sigur au, dar nu sunt sigur ca gasesti chiar in toate magazinele LIDL.

| denisTiky a răspuns:

Aici: https://www.google.com/......ps?/search

Sau in supermarket