| UnNumeScurt a întrebat:

Stie cineva un site unde pot da o comanda de doua bratari cu jumatati de inimioara daca se poate si personalizate. Sa fie neaparat din argint sau poate si aur. Pretul nu conteaza dar sa nu depaseasca 150 ron. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| missfatadelatara a răspuns:

1g Au 18K=120 RON

| Valentinaldoilea a răspuns (pentru missfatadelatara):

Asta daca il vinzi tu la amanet. Dar ca sa-l cumperi, de 14k e cel putin 200 ron/gram. Daca modelul e mai complicat, pretul creste.

| UnNumeScurt explică (pentru Valentinaldoilea):

Dar am zis argint nu aur de 14k. Si doar pandantivul din bratara sa fie de argint, bratara poate sa fie din orice, dar nu ata.

| Valentinaldoilea a răspuns (pentru UnNumeScurt):

Stiu ce ai spus. Dar @missfatadelatara ti-a dat informatii eronate pentru Au.
Nu stiu ce poti gasi la pretul asta. Poate din metal comun, placat cu aur. Acelea sunt ieftine, insa trebuie sa gasesti modelul care sa-ti placa.

| missfatadelatara a răspuns (pentru Valentinaldoilea):

Gramul neprelucrat.

Normal ca dacă mai are și niște filigrane prețul creste.

| missfatadelatara a răspuns (pentru UnNumeScurt):

Nu prea merge pus pe orice.

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru o bratara e nevoie de minim 5 grame de metal, deci aman doua peste 10 grame.

Ceri de la bunica o lingura de argint sau cateva inele /bratari etc. de aur si le duci la topit la un bijutier, dupa care-tiva face bratarile. Poate "scapi" cu manopera de 150 lei PE BCATA.

| rapp2020 a răspuns:

Pretu nu conteazalaughing) da sa nu treaca de 150. Pai nu cred ca o sa gasesti 2 bratari din argint sau aur la banii asta.

| UnNumeScurt explică (pentru rapp2020):

Am vazut si la 60 lei. Dar nu imi placea modelul. Din aur sigur nu, dar suflate in aur, da

| Bula a răspuns (pentru UnNumeScurt):

Ala cu 60 lei a fost din imitatie de argint (aliaj de aluminiu). tongue

| Flavius_Gabriel_Taflan_1978 a răspuns:

Cauta pe aliexpress, acolo sunt produse ieftine.