| andrefrancais a întrebat:

Stiti cumva cat costa curieratul olx?

Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

In cazul in care alegi livrarea cu verificare a coletului pretul este de 25 lei pana in 5 kg greutatea coletului.
Daca nu vrei livrare cu verificare colet pretul transportului este de 16 lei desigur la anumite obiecte mai voluminoase pretul este de tot 25 lei, bineinteles ca olx nu e chiar firma de curierat ca sa iti ajunga acasa sau sa trimiti anumite produse cu ajutorul site-ului olx curierii ca urgent cargus, fan courier, de fiecare data la obiecte mai mici ca aspiratoare fan curie si cargus mi-au luat 16 ron taxa curier dar la frigider mi-au luat 25, mai poti folosi si posta romana pentru a trimite/primi de pe olx.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Olx nu stiu sa aiba curierat. Modalitatea de transport al coletelor o stabilesti cu vanzatorul / cumparatorul si costa in functie de marimea pachetului

| DaniTDCI a răspuns:

Depinde de dimensiunea si greutatea coletului, nu e tot una sa comanzi de pe olx, adica sa vorbesti cu vanzatorul sa iti trimita o nicovala de 100 kg sau un telefon, de 100 g.

| Anonimus1358 a răspuns:

Intr-e 20 - 50 de lei

| Georgeeeeeeeeee a răspuns:

25 lei