| Furnicuta000 a întrebat:

Stiti niste site-uri serioase care vand bijuterii din aur si la preturi decente? Am intrat pe splendor, sabrini si inca cateva dar unele au preturi exagerate, chiar si 400 lei/ gram. Stiu ca pot sa merg la Obor sau altele de genul dar nu am drum pe la Bucuresti, in oras la mine nu gasesc si imi trebuie pentru un cadou, peste 2 saptamani

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O bijuterie din aur sau orice alt metal prețios trebuie văzută "pe viu", apreciată, probată, nu aș cumpăra de pe net asemenea produse, e prea riscant să te alegi cu ceva "necorespunzător". Chiar dacă ai de făcut un cadou unei persoane dragi, speciale, cred că ar înțelege că ești nevoită să amâni înmânarea acestuia din cauza condițiilor actuale când, bijuteriile nu se încadrează în categoria produselor de strictă necesitate și acest tip de comerț temporar este suspendat!

| Furnicuta000 explică (pentru anonim_4396):

Pai e pentru nepotica mea si stie ce cadou o sa ii iau. Banuiesc ca sunt si magazine de incredere, care nu se preteaza sa dea tepe, dar astea pe care le stiu eu au niste preturi exorbitante, inteleg ca nu toata lumea vinde la gram dar nici sa vinzi aproape dublu?