| RoxYuuKikyo a întrebat:

Stiti site-ul Okazii.ro? Cine a mai comandat de pe acel site? Este in regula? Adica este sigur? Nu-mi pierd banii degeaba?
De exemplu eu vreau o catelusa... Vreau sa vorbesc cu vanzatorul dar nu am voie sa trimit adresa de email sau sa cer un nr de telefon! Mi se pare dubios.
Fundaa!

Răspuns Câştigător
| ombladon a răspuns:

1.intrebi daca mai are produsul
2. daca vrei poti sa ii ceri un nr de telefon sau un id, nr de tel o sa fie "criptat"
adica de ex 07patru2unu sase...
3.stabilesti o metoda de transport posta romana sau curier rapid
4.licitezi

10 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Nu ai voie, dar poti sa faci asta, sa strimiti ID-ul...verifica daca are multe calificative pozitive, daca pare de incredere...

| RoxYuuKikyo explică (pentru ombladon):

Nu de utilizator este vorba... Eu zic ca daca fac comanda direct pe site imi cer bani in plus si admini sau cei care au creat site-ul?

| ombladon a răspuns (pentru RoxYuuKikyo):

Pretul este cel pus de vanzator iar din suma respectiva se retrage comisionul deci daca prosusul costa 1000 Lei, atat platesti tu dar vanzatorul o sa plateasca un comsion site-ului

| RoxYuuKikyo explică (pentru ombladon):

Pai catelusa este data spe adoptie si scrie 1 RON.
Deci sa inteleg ca 1 RON se duce la site? laughing

| ombladon a răspuns (pentru RoxYuuKikyo):

Nu,pentru sume mici nu se ia comision, de asta inainte sa licitezi la ceva, trebuie sa vb cu vanzatorul inainte, ca sa schimbe pretul, sa pune 1 leu si sa nu mai plateasca comisionul...

| RoxYuuKikyo explică (pentru ombladon):

Explica-mi mai clar te rog puppy dog eyes Adica in pasi.
1).
2).
3). big grin
Daca ai timp puppy dog eyes
Mai intai unde dau dupa ce fac, cum licitez, cum iau legatura... Si Evident ca iti voi da funda puppy dog eyes

| ombladon a răspuns (pentru RoxYuuKikyo):

Deci vrei sa vinzi sau sa cumperi ceva, ai cont?

| RoxYuuKikyo explică (pentru ombladon):

Vreau sa cumpar ceva si da, am cont.

| ombladon a răspuns (pentru RoxYuuKikyo):

1.intrebi daca mai are produsul
2. daca vrei poti sa ii ceri un nr de telefon sau un id, nr de tel o sa fie "criptat"
adica de ex 07patru2unu sase...
3.stabilesti o metoda de transport posta romana sau curier rapid
4.licitezi

| Robertutzuu a răspuns:

Am un amic care comada frecvent insa eu sti uca poti cere un nr de telefon... mai sunt uni care vor sa dea tepe... Insa daca nu e ceea ce ai comandat pur si simplu nu ridici coletu de la posta/curier le spui ca nu e ceea ce ai comadat simplu.

| RoxYuuKikyo explică (pentru Robertutzuu):

Daca imi cer bani in plus cei de pe site?
Nu pot lua legatura cu "doamna".
I-am trimis mesaj cu id meu si i-am cerut nr de telefon... Am primit mesaj ca am incalcat regulamentul si ca mi-au editat mesajul...