| izuca333 a întrebat:

Sunt clasa a 9-a, 15 ani.La scoala facem Mos Craciun Secret(toti elevii trag cate un biletel pe care este scris numele unuia dintre colegi,iar cel care a tras biletul cumpara cadou celui care ii este scris pe bilet).Eu trebuie sa ii cumpar un cadou unei fete,ne intelegem foarte bine,asa ca vreau sa ii iaau ceva frumos, semnificativ, care sa-i placa.Se imbraca la moda si este genul de fata serioasa.Nu stiu ce sa-i iau.Eu m-am gandit sa-i iau accesorii,esarfa ceva, fular, manusi. Daca aveti vreo idee mai buna sa imi spuneti.Dau funda pentru cele mai bune idei!

Răspuns Câştigător
| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Buna!
Da!
Accesoriile sunt ok
happy
Un fular :X
set :manusi, fular, caciula
O jucarie de plus
Un pafrum daca ii stii gusturile!

Un ceas!
pa-pa

11 răspunsuri:
| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

O Biblie (daca nu are).
Asa o vei ajuta pe viitor sa fie o femie cinstita.
Cine poate găsi o femeie cinstită? Ea este mai de preţ decât mărgăritarele.
Inima bărbatului se încrede în ea, şi nu duce lipsă de venituri.
Ea îi face bine, şi nu rău, în toate zilele vieţii sale.
Ea face rost de lână şi de in şi lucrează cu mâini harnice.
Ea este ca o corabie de negoţ; de departe îşi aduce pâinea.
Ea se scoală când este încă noapte şi dă hrană casei sale şi împarte lucrul de peste zi slujnicelor sale.
Se gândeşte la un ogor şi-l cumpără; din rodul muncii ei sădeşte o vie. –
Ea îşi încinge mijlocul cu putere şi îşi oţeleşte braţele.
Vede că munca îi merge bine, lumina ei nu se stinge noaptea.
Ea pune mâna pe furcă, şi degetele ei ţin fusul.
Ea îşi întinde mâna către cel nenorocit, îşi întinde braţul către cel lipsit.
Nu se teme de zăpadă pentru casa ei, căci toată casa ei este îmbrăcată cu cărămiziu.
Ea îşi face învelitori, are haine de in subţire şi purpură.
Bărbatul ei este bine văzut la porţi, când şade cu bătrânii ţării.
Ea face cămăşi şi le vinde şi dă cingători negustorului.
Ea este îmbrăcată cu tărie şi slavă şi râde de ziua de mâine.
Ea deschide gura cu înţelepciune, şi învăţături plăcute îi sunt pe limbă.
Ea veghează asupra celor ce se petrec în casa ei, şi nu mănâncă pâinea lenevirii.
Fiii ei se scoală şi o numesc fericită; bărbatul ei se scoală şi-i aduce laude zicând:
„Multe fete au o purtare cinstită, dar tu le întreci pe toate."
Dezmierdările sunt înşelătoare, şi frumuseţea este deşartă, dar femeia care se teme de Domnul va fi lăudată.
Răsplătiţi-o cu rodul muncii ei, şi faptele ei s-o laude la porţile cetăţii.

Proverbele 31:10

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ai zice de o caciula de aia mare, stii tu de care zic (presupun :S ), cu ciucurei sau cum naibii le spune.
Toata lumea e inebunita dupa ele O.O

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si noi facem asta la scoala si trebuie sa ii fac cadou unui baiat care, canta la chitara asa ca ii dau un cablu cu efecte pentru chitara ..cat despre tine poti sa ii iei o esarfa sau un parfum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un parfum nu ar fi rau sau poate... stii un urs dintre acela mare pentru a ii demonstra cat de bune prietene sunteti, bine printre aceste lucruri ai putea sa ii dai o esarfa sau sa ii confectionezi ceva. eu fratelui meu care are 1 an jumate i-am dat un urs mai mare decat el. bine avand in vedere ca esti clasa a 9-a.
mult succes!

| MaTrIx8378 a răspuns:

Am facut si eu aceasta ' activitate' in clasa a-9-a, fac la pariu ca diriga voastra v-a zis sa nu va spune-ti intre voi ce bilet ati tras etc, dar din pacate nici voi nu va puteti abtine sa nu aflati laughing, presupun ca ati hotarat sa luati acel cadou pana intr-o suma, gen maxim 10-20-30 lei, cumpara-i o bratara, un lantisior, niste manusi la mai moda, cumparai ce vrei tu, de suma pe care o ai si eventual afla asa ce ii place iei in general, succes

| TudyCFR a răspuns:

Ce te-ai gandit tu este foarte bine dar ai putea cauta si ceva cu semnificatia craciunului sau ceva legat de prietenie sau scoala daca ii place la scoala.

| cooldreams a răspuns:

Eu i-am luat unei colege anul asta un lantisor si anul trecut o bratara (ei bine, nu era aceeasi colega). In general ne-am luat bratari, esarfe, carti etc. si toata lumea parea multumita, asa ca te sfatuiesc si pe tine sa iei aceleasi lucruri. Nu lua ceva de zeci de trilioane, dar nici de doi bani. 20-30, maximum 35 de lei ajung pentru un cadou! Bafta!

| tenshi261 a răspuns:

Vezi la sephora sau bobo shop. ai putea sa ii iei un ceas frumos

| Kryss17 a răspuns:

Pai ai putea sa cumperi un lantisor cu un mesaj dragut gen : '' forever friends''. thinking sau daca se imbraca la moda poti sa `i cumperi un papion cu tinte, sau manusi cu tinte big grin