| Ardelean29 a întrebat:

Sunt eu prost sau așa e normal?!
Acum trei luni am comandat fiind izolat în casa din cauza coronavirusului, 10 geluri de duș de la eMag. Mi-au venit intr-o cutie strivită și din ele curgea conținutul. Am facut retur și plangere pe site și mi-au dat cadou un voucher de 43 de lei.

Voucherul l-am folosit cumpărându-mi căști și mânere pentru flotări. Comanda a fost făcută cu livrare în showroom. M-am dus să le ridic, căștile erau într-o stare normală (cu ambalajul sigilat), mânerele aveau urme evidente de uzură și desfacere. Le-am returnat și normal și de data asta am făcut plângere pe site și am zis că nu-mi trebuie vouchere, doar să își facă treaba.

Am primit mail cu scuze și cu întrebarea dacă nu vreau să mi le livreze pe gratis sau să îmi dea un voucher de 38 de lei. Am ales voucherul și de data asta am zis că vreau să rezolve problema asta cu produsele folosite trimise ca noi.

Cu acei 38 de lei am cumpărat doua becuri (noi), tot cu livrare în showroom. Azi am fost după ele și normal, ambalajele lor erau rupte, becurile jegoase și o parte de ambalaj a unui bec era în cutia celuilalt.

Întrebarea mea este: sunt eu prost, sunt eu prea pretențios sau așa e normal ca un client să-și primească produsele comandate de noi?
Eu mi-am pierdut încrederea în magazinu' ăsta. Trebuie să-mi comand luna asta un laptop nou și mă întreb dacă merită să-mi asum riscul de a-l primi rupt și desfăcut.

Despre serviciile de retur și asistență ale acestui magazin, numai cuvinte de laudă am. Dar cred că de vină pentru asemenea neplăceri sunt oameni analfabeți angajați în depozit pe posturi prea complexe pentru ei.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"comand luna asta un laptop nou și mă întreb dacă merită să-mi asum riscul "

eu zic să incerci, la bafta ta, poate mai primești un voucher de vreo 2000 lei

| Ardelean29 explică (pentru sierra1):

M-aș bucura mai mult să facă dracu ceva cu angajații aceea care își bat joc de clienți pentru că sunt ei frustrați. Nu-mi trebuie mie banii lor. Voucherul ți-l trimite automat și dacă îl refuzi.
Doar bifezi ceva când comanzi și se scade din suma produselor. Și dacă nu-l folosești rămâne acolo.

Am zis... M-aș bucura mai mult să primesc produsele în starea în care mă aștept eu să fie.

| sierra1 a răspuns (pentru Ardelean29):

Am zis... ia-l - ai avut intâmplător "bafta" de care spuneai

| Illuminati2016 a răspuns:

Eu am comandat un hard disk resigilat si a venit intr-un plic si l-am scapat si pe jos si inca merge

| Buzi213 a răspuns:

Eu cred ca e bataie de joc a angajatilor la adresa ta, iarta-ma ca o zic. Eu am efectuat peste 100 de comenzi la eMAG si niciuna nu a fost cu probleme. E posibil sa isi bata joc de tine la modul ala urat. Eu zic sa incerci sa comanzi laptopul, si din a patra incercare sau a cata este, va fi cu noroc.

| Ardelean29 explică (pentru Buzi213):

Mersi de răspuns!

Când am returnat mânerele, mi-a spus un angajat tatuat ce nu avea față de ardelean, că mi se v-a reactiva voucherul și n-a fost așa.
Doar după o săptămâna când am avut timp să mă uit, am constatat că m-a mințit regățanu'. Și după am facut plângerea că mânerele erau folosite.

Zi bună să ai! big grin