| Andree a întrebat:

Sunt originali conversii de pe http://allstar-shoes.eu? Multumesc frumos!

4 răspunsuri:
| lBroken69 a răspuns:

Nu sunt originali.Îţi iei ţeapă.
O pereche de converşi originali e de la 200 de lei până la 400.

| Andree explică (pentru lBroken69):

Imi poti da un site unde sunt originali, te rog frumos?

Răspuns utilizator avertizat
| lBroken69 a răspuns:

Uite ce trebuie să aibă nişte converşi originali.
- Peticul Chuck Taylor. Peticul original înfățișează o stea de culoare bleumarină (navy blue), în afară de edițiile limitate unde steaua are alte culori. Dacă steaua are un derivat de bleumarin sau o culoare mai ciudățică, cu siguranță este fake. Culoarea aceasta trebuie s-o aibă un petic original de Converse.

-Pe branț trebuie să fie printat Converse într-un font boldat.

- Logo-ul All Star trebuie să fie printat sau brodat pe partea superioară a limbii (multe modele fake îl au), însă All Star trebuie să fie și pe călcâi.

- Talpa. Pe talpă trebuie să scrie Converse dar, undeva în exteriorul tălpii, trebuie să fie un punct mic (ăsta este un detaliu foarte minuscul, dar esențial). Cam asta este detaliul care face diferența. Imagine original vs. fake AICI.

- Trademark. Dacă semnul All Star de pe călcâi are sub steaua de la mijloc un ®, iar tenișii sunt produși după anul 2009, înseamnă că sunt falși. Cei făcuți înainte de 2009 au ® sub steaua de la mijloc, de pe călcâi, cei de acum nu. Modelele noi au scrise pe călcâi Converse All Star.