| Mih78585667 a întrebat:

Tabletă buna până în 500 lei?

Răspuns Câştigător
| jorjet68 a răspuns:

Nu exista, am avut mai multe marci, toate se duc repede.

3 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Vonino Pluri C8 de la Flanco 320 lei sau de la Carrefour 300 lei.
O singură problemă are nu suportă standardul IPV6. Dacă ai un router mai vechi cu IPV4 e perfectă.

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru gabicoo):

Lul, LUL
UNDE FOLOSESTI TU IPV6?!?!?
dar nu numai asta, UNDE FOLOSESTI TU *NUMAI* IPV6?!?
ca asta se intelege din mesajul tau

pentru ca EU NU STIU NICAIERI (cu mici exceptii foarte mici pe internet), fiind o TEAPA FOARTE GROASA: formularul de completat te intreaba si ce ai supt de la mama, atat de criti e, nu primesti o clasa DECAT daca ai cel putin nustiucatezeci de calculatoare, altfel routerele de nivel inalt de la ISP-uri nu ar face fata la fragmentarea de retea, adica NICI o sansa sa capeti doar un IP

TEAPA DOVEDITA *NEGRU PE ALB* de faptul ca IPV6 a aparut in urma cu 20 de ani si nici in ziua de azi nu sunt date IP-uri decat EXTREM DE GREU

"un router vechi"... WOAU, cate routere noi stii tu care NU suporta IPv4?!? MOR DE CURIOZITATE, sunt multe, multe asa-i? ca sa merite cuvantul "vechi"

iar in ultima ordine de idei, de fapt
TU CHIAR VREI DOAR SA TE BAGI IN SEAMA?!?

pentru ca poti sa ai IPV6 binemercic pe router si IPV4 pe tableta, dat fiind faptul ca IN NICI UN CAZ nu ar pune cineva un IP public (routabil) pe o tableta, si deci in spatele routerului oricum faci NAT/MASQUERADE, indiferent ce fel IPv4/6 ai pe router de la ISP

mai exact, NU CONTEAZA IN NICI UN CAZ, OARECARE CA MERGE NUMAI PE IPV4!

| gabicoo a răspuns (pentru CarcotasulVesel):

Eu am tableta Vonino Pluri C8 și nu suportă standardul IPV6.
Pe un router mai vechi ( de prin 2012 )cu IPV4 funcționa fără probleme. Router-ul nou ( din 2018 ) cu IPV6 pur și simplu închidea tableta ( o restarta ) în momentul conectării la WiFi.
A trebuit să chem un amic să umble la setările router-ului, să anuleze IPV6 și acum tableta se conectează fără probleme.
Nu sunt "mare specialist în IT" așa cum ești dumneata și nici nu vreau să mă bag în seamă. Am răspuns la o întrebare și am avertizat asupra unei probleme de care m-am lovit. Nu am dat cu parul.
Personal consider intervenția ta un pic deplasată. Să fii iubit!