| Păpădie666 a întrebat:

Știți un site românesc, de unde aș putea comanda tricoul:
http://images.esellerpro.com/2431/I/368/HM035.jpg
Nu neapărat pe negru.
Fundă! :D

3 răspunsuri:
| foxsilver a răspuns:

Ti-l poti face si singur!
Cumperi cateva coli de transfer de la libraria Diverta(sau din alta parte), si scoti imaginea la imprimanta, eventual la un centru de copiere.Aceasta imagine va trebui sa fie printata in"oglinda"(mirror), lucru pe care il vei seta din calculator.Pe urma, asezi coala de transfer cu printul(imaginea) pe tricou, si presezi cu fierul de calcat, foarte incins(fara aburi), timp de 20-25 sec.La final, desprinzi usor coala de pe tricou.
ATENTIE-Inainte sa te apuci de lucru, e bine sa faci cateva probe pe niste bucati de material textil, asemanator cu cel al tricoului.Asta,ca sa poti verifica timpul optim de transfer.Iar fierul de calcat il muti din cand in cand, pe toata portiunea colii de transfer, nu se tine numai intr-un singur loc.
In felul acesta iti vei putea imprima cate tricouri vrei.

| Alicezzz a răspuns (pentru foxsilver):

Buna treaba big grin

| foxsilver a răspuns (pentru Alicezzz):

Asa cred si eu!happy