| Romanescu_Cornelia-mihaela_1989 a întrebat:

Știe cineva daca comand de pe site-ul Wish si dau pe PayPal trebuie sa plătesc la un magazin unde are PayPoint sau îmi trebuie neapărat card?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Paypalul este una si Paypoint este alta!
Paypalul este o banca internationala, pe cand Paypoint este un card national, cu ceva bani pe el, pe care-l poti folosii doar la plata unor facturi nationale/
Pentru plata paypal, va trebuii sa ai 18 ani impliniti si sa ai cont bancar la o banca, cont pe care trebuie sa-l introduci in paypal ca ei sa te verifice si sa te lase sa faci tranzactii bancare prin Paypal.